Umenie & Životný štýl

podľa Janka
Umenie & Životný štýl

Usmievaj sa, hraj sa, vytváraj, oslavuj, raduj sa, miluj, nesúď, cestuj, zdieľaj, povzbudzuj, pomáhaj a buď vďačný, že tu môžeš byť.

Takéto nádherné venovanie na drevenom srdiečku som dostala od mojej mamky na posledné Vianoce, ktoré som strávila doma pred mojím odchodom. Vždy keď mám tzv. slabú chvíľku si na to spomeniem 🙂

Každá z Nás prežíva určite chvíle vo svojom živote, keď si povie, aké je byť skvelé na tomto svete! 🙂 Vydarí sa nám koláč, dostaneme pochvalu od šéfa, schudneme vytúžené 3 kilá, stretneme sa s dlho nevidenou kamoškou, po 2 týždňoch PN-ky znovu uzrieme slnko, kúpime si sexy červené šaty, zaľúbime sa…
Bohužiaľ, takéto chvíle často vystriedajú aj smutné chvíle, kedy by sme sa najradšej zahrabali niekde do piesku (ako pštros:D) a prečkali búrku. Pohádame sa s priateľom, urazíme najbližších, dostaneme výpoveď, neurobíme skúšku, ochorieme či stratíme niekoho na kom nám veľmi záležalo…
No uvedomme si, že život je o obidvoch chvíľach, je to sínusoida, pri ktorej nikdy nevieme aká krivka bude nasledujúci deň (dole alebo hore?).
A v tom je to fascinujúce! Preto, žime život naplno, neberme seba a druhých príliš vážne a skúšajme nové veci, spoznávajme nových ľudí, nové kultúry, nové krajiny, nové kuchyne…

Barcelona

 

Čo je životný štýl?

Veľa bloggerov dnes propaguje ich životný štýl prostredníctvom bytových dekorácií, cestovateľských, kultúrnych, športových či kulinárskych zážitkov.
Pre mňa, životný štýl znamená predovšetkým štýl myslenia, uvedomovania si samej seba a ľudí okolo mňa. Uvedomovanie si všetkého živého okolo mňa. A všetky tie cestovateľské zážitky, umenie, kultúra či tzv. zdravý životný štýl sú výsledkom správneho naladenia sa na život.

Životný štýl je spôsob života akým žijeme.

 

Benátky

Dlhé roky som žila v zahraničí, kde môžem povedať, že som to naozaj nemala ružové. Nikdy som moje rozhodnutie odísť neľutovala, a aj keď sa mi nedarilo, som vedela, že som vždy v správnom čase na správnom mieste.

 

Každá skúsenosť nás posúva o krok vpred, každý človek, s ktorým sa zoznámime nám má niečo odovzdať (povzbudenie alebo ponaučenie).

 

Často krát sme vedení odmalička k tomu aby sme v živote robili tzv. DOBRÉ ROZHODNUTIA. Ak sa rozhodneme tak či onak, a náhodou náš plán nevyjde podľa našich predstáv, začneme sa sužovať výčitkami, že sme sa zle rozhodli. Určite to poznáte.
No pravdu povediac v živote neexistuje « dobré » alebo « zlé » rozhodnutie. Každé jedno rozhodnutie nás niečomu naučí a otvorí nám novú cestu. Žiadna cesta nie je zlá. Jedna je priamočiara, druhá krivolaká, tretia kostrbatá, ďalšia zase dlhá, iná krátka… Môj ocko mi vždy hovorieval aby som si vyberala v živote ľahkú cestu a aby som si nekomplikovala život zbytočnosťami. Nejako mu to nevyšlo. Ja som si vybrala tú svoju, aj keď nevyzerala najjednoduchšie. Po istom čase som pochopila, že všetky cesty majú spoločný cieľ :  » Cestu si vyberieme tú, ktorou máme v živote ísť. » Je to dané zhora a akokoľvek sa budeme snažiť obísť zákon príťažlivosti, vždy si nás nájde.

Preto už nech ste na akejkoľvek ceste, môžete pracovať na svojom šťastí. A šťastie je životný štýl, to ako sa na život pozeráte, čo zo života vyťažíte.
Všimla som si, že v poslednom čase sú ľudia okolo mňa mrzutejší a kritickejší, akosi menej vďační. Je to výsledkom aj toho, že veľa ľudí sa porovnáva s druhými, a snaží sa žiť ich život. Kolegyňa Vám závidí, že ste usilovnejšia než ona a pracujete dlhšie. Sused pozerá na Vaše nákupné tašky a krúti hlavou, prečo míňate na bio výrobky, a niekedy aj rodina Vám vyčíta, aby by ste žili skromnejšie.
Ak ste v takejto situácii, uvedomte si, že ľudia, ktorí Vám vyčítajú, závidia alebo Vás urážajú to robia preto lebo sú sami so sebou nespokojní. Nenechajte sa nimi nakaziť! Nespokojnosť je veľmi nákazlivá zlá vlastnosť. Žijeme život ľudí, ktorých vidíme v reklame a na sociálnych sietiach. Je fajn mať niekoho za motivačný vzor, ale nikdy by sme nemali chcieť byť ako niekto iný, pretože takto nikdy nebudeme šťastní.

V živote platí jasné pravidlo :

Ak máte hundroš-ský životný postoj, budete si priťahovať podobných ľudí a problémové situácie.

Ak máte  pozitívny postoj k životu, stretnete v živote skvelých ľudí a pritiahnete si zaujímavé príležitosti.

Viac krát sa mi stalo, že som ostala na výsmech, či už v škole, v práci, na tanečnom krúžku, medzi kamoškami alebo dokonca aj v rodine. Ak máte nejaký nápad, ktorý nezdieľa Vaše okolie, vysmejú sa Vám a vymenujú Vám XY dôvodov, že Váš projekt je nezmysel. Ak sa Vám to už stalo, nenechajte sa odstrašiť a vždy si chodte sa svojím! Len vy viete čo chcete a ako to uskutočniť.
Keď si spomeniem na všetky moje bláznivé nápady, niektoré som z nich aj zrealizovala, ako napr. presťahovanie sa do cudzej krajiny, prihlásenie sa do baletnej školy v 23 rokoch, štúdium herectva, som naplnená spokojnosťou a šťastím. Hoci nie všetky projekty  v živote mi vyšli, som šťastná, že som ich skúsila. Ak by som to neskúsila, žila by som po zbytok svojho života s nenaplnenými prianiami.

Najväčším neúspechom človeka, je strach zo zlyhania.

Preto ak máte nejaký projekt, plán či nápad, ale bojíte sa ho uskutočniť pre XY dôvodov, je to ešte horšie ako keby ste zlyhali v jeho naplnení. Pri nevydarenom projekte sa Vám otvorí nová cesta, ktorá môže viesť najbližšie k úspechu. Ale ak to ani neskúsite, cesta pred Vami ostane navždy uzatvorená s výčitkami typu  » Keby bolo keby ».

Čo si myslíte, čo by sa stalo keby Adam nezjedol Satanove jablko?

Asi by sme tu neboli 😀

 

Mojím životným štýlom je objavovať a učiť sa stále nové veci, skákať do neznáma, neustále padať a znovu sa postaviť.
Na tomto blogu sa s Vami chcem podeliť o moje skúsenosti, či už s prírodnými produktmi, módnymi technikami, ale aj s nejakými filozofickými myšlienkami, ktoré mi pomohli vnímať život pestrofarebnejšie 🙂

Tieto webové stránky používajú súbory cookies. Prehliadaním týchto stránok vyjadrujete súhlas s ich používaním. Súhlasím Pre viac informácií